7 sposobów na tanie podróżowanie

Od zawsze chciałeś podróżować, ale nie miałeś na to pieniędzy? A może często wyjeżdżasz i twoje konto zawsze świeci pustkami po powrocie?  Jeśli tak, mamy dziś dla Ciebie wspaniałą wiadomość, opowiemy Ci o siedmiu sposobach na to, jak zwiedzać ciekawe miejsca, nie wydając na to miliona monet!

1. Podróżuj autostopem ?

Za podróżowanie w ten sposób, nie zapłacisz nawet złotówki, a w dodatku poznasz bardzo ciekawych ludzi. Wiadome, że możesz się trochę bać, bo jak wiemy ludzie są różni, ale uwierz nam, jazda autostopem to wspaniała przygoda na całe życie. Jeśli dalej jednak nie jesteś do niej przekonany, zabierz ze sobą np. swojego przyjaciela, razem zawsze raźniej, a jeśli po drodze wystąpią jakieś problemy, rozwiążecie je razem. 

2. Korzystaj z ofert last minute ✈️

Podróżowanie za granicę, zazwyczaj wiąże się z ogromnymi kosztami, ale czy zawsze? Jeśli planujesz urlop, nie rezerwuj go z dużym, tylko poczekaj na oferty last minute i zarezerwuj go kilkanaście dni przed wyjazdem.  Oferty te są tańsze o co najmniej 50%. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić sporą część gotówki, a twoje konto nie będzie świecić pustkami do następnej wypłaty. 

3. Zabieraj ze sobą własne jedzenie ?

Zamiast płacić za drogie jedzenie w restauracjach, zabierz je ze sobą i gotuj we własnym zakresie. Zaoszczędzisz na tym co najmniej 30%, które na pewno przydadzą Ci się bardziej na coś innego. 

4. Wykorzystuj McDonald’s ?

Jak najbardziej,może Cię to dziwić, ale on, naprawdę, pomaga. Dlaczego? Znajdziesz w nim darmowe podłączenie do prądu, które może brakować Ci jeśli śpisz np. w namiocie, darmowe wi-fi oraz toaletę. W dodatku, jeśli jesteśmy głodni i chcemy zjeść coś za niedużą cenę, możemy skorzystać z kuponów, które są dostępne przy kasie w wersji papierowej lub aplikacji. 

5. Śpij pod namiotem ?️

Jest to najtańsza opcja noclegu. Więc jeśli masz dobry śpiwór i namiot można powiedzieć, że jesteś zwycięzcą. Ceny za pole namiotowe nie są wysokie, a często zdarza się, że są one darmowe. Jeśli jednak nie masz namiotu, zawsze możesz spać pod gołym niebem i całą noc oglądać gwiazdy 

6. Myj się na stacjach benzynowych 

Jeśli nie masz gdzie się umyć, a nie chcesz wydawać na to dużych pieniędzy, jest to najlepsza opcja. Za mycie i suszenie włosów na stacji benzynowej nie zapłacisz więcej niż 5 złotych.

7. Zwiedzaj bez przewodnika ?

Jest to o wiele tańsza opcja niż zwiedzanie razem z nim. W dodatku, jeśli spodoba Ci się jakieś miejsce możesz pozostać w nim na dłuższą chwile, dzięki czemu czas zwiedzania nie będzie ograniczony. Możliwe, że o danym miejscu, nie dowiesz się tak dużo jak na wycieczce z przewodnikiem, ale dla chcącego nic trudnego. W tym momencie internet będzie twoim najlepszym przyjacielem, przecież w nim jest wszystko czyż nie? 

 

Kliknij i napisz jaki film chciałbyś zmontować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *