7 sposobów na uwiecznianie wspomnień

 

Przełom dwudziestego i dwudziestego-pierwszego wieku należą, do okresów najbardziej rozwojowych w historii techniki. Wszechobecny internet, przenośne komputery, smart fony, aparaty cyfrowe i wiele innych – to dzięki nim możemy cieszyć się lepszą komunikacją ze światem, który nas otacza, ale nie tylko. Pojawia się więc pytanie, do czego jeszcze można to wykorzystać? Na pewno jest na to wiele sposobów, ale my wybraliśmy jeden z nich- uwiecznianie wspomnień. To one są nieodłącznym elementem naszego życia i one nas kształtują. Jak więc zachowywać je w ciekawy sposób ? Oto nasze propozycje.

1. Rób zdjęcia ?

Jak wiemy robienie zdjęć to najbardziej popularna forma upamiętnienia wydarzeń. Każdy może je robić kiedy tylko ma na to ochotę. Nie potrzebujesz do tego profesjonalnego sprzętu, wystarczy trochę światła, ciekawe miejsce i aparat w telefonie. Wiadomo, dobrej jakości aparat mógłby wydawać się lepszy, ale czy tak jest ? No właśnie nie. Aparaty ze smart fonu są z nimi na podobnym poziomie od kilku lat.

Jeśli lubisz zdjęcia w formie papierowej, możesz zakupić instax mini. Dzięki niemu poczujesz się jak za starych dobrych lat bo zdjęcia, które zrobisz, będziesz miał wywołane w małym wymiarze od ręki.

2. Nagrywaj filmy ?

Nagrywanie filmów to kolejna ciekawa i prosta forma zapisywania wspomnień. Tutaj, tak samo jak w pierwszym punkcie, nie potrzebujesz więcej niż telefonu. Gdy dorzucisz do tego swoją wyobraźnie, na prawdę, może wyjść z tego coś cudownego. W przypadku niepowodzenia nie przejmuj się, praktyka czyni mistrza, a twoje ujęcia, z kadru na kadr, staną się coraz lepsze!

3. Twórz własne albumy w wersji cyfrowej ?️

Na pewno już nie raz tworzyłeś swój album, wywoływałeś zdjęcia i układałeś je w rzędach, tak by wszystko wyglądało jak najbardziej estetycznie. Nadeszły jednak czasy, w których możesz zrobić to w zupełnie inny sposób. Potrzebujesz do tego telefonu, zdjęć i filmów oraz karty pamięci, jeśli pojemność twojego urządzenia nie jest zbyt wielka.  Co dalej? Wystarczy, że utworzysz albumy w swojej galerii, i dodasz do nich nagrany materiał, w taki sposób by wydarzenia były ułożone chronologicznie. Możesz nazywać je jak tylko chcesz, wszystko zależy od twojego pomysłu.

A co jeśli nie będzie Cię w domu, a twoi przyjaciele będą chcieli je obejrzeć? Zawsze masz je przy sobie, nawet jeśli nie masz telefonu. Wystarczy, że zapiszesz je np. w zdjęciach Google, a wtedy, w każdym miejscu i czasie, będą one dostępne dla Ciebie i twoich znajomych.

4. Prowadź prywatnego instagrama ?

Profil na instagramie, wcale nie musi być prowadzony na forum publicznym, chodź w głównej mierze się z tym kojarzy. Możesz udostępniać tam zdjęcia i krótkie filmy, które są pamiątką np. z twoich ciekawych wycieczek czy wydarzeń ważnych dla Ciebie. Dodatkowo jeśli masz ochotę, posiadasz możliwość ich opisywania, dzięki czemu jeśli zapomnisz co się działo wdanej chwili, historia napisana pod wspomnieniem, na pewno Ci wszystko przypomni!

5. Prowadź elektroniczny pamiętnik ?

Jeśli lubisz pisać, a nie lubisz nosić ze sobą zeszytu i długopisu, elektroniczny pamiętnik jest dla Ciebie! Wystarczy Ci jedynie telefon by zapisywać swoje wspomnienia. Jest na to kilka opcji.
Pierwszą z nich jest zapisywanie swoich przemyśleń w smart fonowym notatniku. Wystarczy, że wejdziesz w aplikacje i każde wydarzenie będziesz zapisywał w oddzielnej notatce.
Druga z nich to prowadzenie swojego pamiętnika w aplikacji world. Swoje wspomnienia, możesz wtedy zapisywać je jak w książce, a gdy będziesz chciał by ktoś je zobaczył, łatwo będziesz mógł wszystko udostępnić.
Trzecią opcją jest prowadzenie pamiętnika np. na stronie pamietnik.online. Strona ta jest zupełnie darmowa, a wszystkie przeżycia, będziesz mógł opisywać na forum prywatnym lub publicznym. 

6. Stwórz w swoim domu galerię ze zdjęciami ?

Jeśli lubisz wywoływać zdjęcia i masz w domu wolną ścianę, ten pomysł jest dla Ciebie! Wystarczy, że wywołasz kilkanaście zdjęć i przymocujesz je do ściany. Możesz to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest np. wstawianie zdjęć do antyramy lub wstawianie ich w mniejsze ramki i wieszanie na ścianie. Jeśli nie masz jednak dużej ilości pieniędzy drugi pomysł spodoba Ci się bardziej. Kup kilka gwoździ i przybij je do ściany razem z brązowym sznurkiem (im dłuższy sznurek tym więcej zdjęć się zmieści). Rozwieszaj zdjęcia na sznurkach, tak jak tylko chcesz. Użyj do tego małych spinaczy lub kawałka taśmy dwustronnej, a twoje zdjęcia będą tak wisieć długie lata. 

7. Montuj wspomnienia w jeden film ?️

Montowanie wspomnień, z danego miejsca, w jeden film jest wspaniałą, pamiątką. Dzięki niemu, możesz przeżywać wszystko jeszcze raz od początku. Jest to nietuzinkowy pomysł, na który nie każdy może wpaść. Dzięki temu jeśli pokażesz go znajomym, będą pod ogromnym wrażeniem. A co jeśli nie umiesz zmontować takiego filmu sam? Nie martw się, możesz zlecić to osobie, która się na tym zna i zrobi to za Ciebie. Pamiętaj jednak żeby nie wybierać najtańszych opcji. W tej branży, taniej nie znaczy lepiej.

Jeśli już masz jakieś materiały i nie masz pomysłu na to co z nimi zrobić, odezwij się do nas. Nasza ekipa zrobi z nich coś wspaniałego. Na pewno nic nie stracisz, możesz tylko zyskać!

 

Kliknij i napisz jaki film chciałbyś zmontować!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *